Intowertyk-kto to jest? Cechy, które można przekuć w prawdziwą siłę.

Introwertyk może wykorzystać swoje cechy do realizacji swojego pełnego potencjału dzięki stosowaniu technologii programowania podświadomości.

Intorwertyk-kto to jest i jakie ma cechy? Definicja tego, kim jest osoba określana potocznie przez psychologów, media i społeczeństwo jako introwertyk nie jest złożona, choć sama osoba o takim typie osobowości jak najbardziej jest. Każdy, kto określany jest tym mianem, powinien wszakże wiedzieć, że jego cechy przekute mogą zostać w prawdziwą siłę, gdyż oferują one niezwykły potencjał czekający na odblokowanie.

Mam na imię Voytek i zapraszam Cię do zapoznania się nie tylko z definicją słowa “introwertyk” i cechami tego typu osobowości, ale także niezwykłym sposobem na odblokowanie potencjału osób, które określane są tym mianem.

Tutaj historia odblokowania mojego introwertycznego potencjału.

Intowertyk-kto to jest tak naprawdę?

Definicja słowa “introwertyk” wskazuje na osoby, które “zwrócone są ku swojemu wnętrzu”. Osoby takie większość swojego czasu i energii poświęcają na eksplorację swojego wnętrza, a więc swoich myśli i emocji. Introwertyk to ktoś o cechach typu osobowości znanego jako introwersja, co oznacza, że osoba ta ​​czuje się bardziej komfortowo, skupiając się na swoich myślach i emocjach, niż na tym, co dzieje się wokół niej. Osoby takie lubią spędzać czas w pojedynkę lub tylko z jedną lub dwiema osobami, a nie w dużych grupach, czy pośród tłumów.

Kiedy słyszymy słowo “introwertyk”, możemy pomyśleć o kimś, kto jest nieśmiały lub cichy i woli żyć w odosobnieniu i choć bywa to prawdą w przypadku niektórych introwertyków, ten typ osobowości to znacznie więcej niż to. Zasadniczo jednak to, czy można zakwalifikować Cię jako introwertyka, zależy od tego, jak postrzegasz otaczający Cię świat.

Psycholog Carl Gustav Jung zaczął używać terminów introwertyk i ekstrawertyk (osobowość przeciwstawna do osobowości introwertycznej) w latach dwudziestych XX wieku. Te dwa typy osobowości klasyfikują ludzi według tego, w jaki sposób pozyskują oni i pożytkują swoją energię umysłową. Jung powiedział, że introwertycy zwracają się do własnych umysłów, aby się naładować, a to w zupełności im wystarcza, podczas gdy ekstrawertycy szukają innych ludzi, aby zaspokoić swoje potrzeby energetyczne. W przeciwieństwie do introwertyków chcą oni nieustannie być w centrum uwagi i sprawiać, żeby obcy ludzie chcieli wiedzieć, kto to jest, bo z tego czerpią najwięcej energii.

Introwertyk-cechy charakterystyczne.

Chociaż u każdego człowieka wygląda to inaczej, introwertycy mają wiele takich samych wzorców bycia i zachowań. Ogólnie rzecz ujmując, ludzie o tym typie osobowości:

- potrzebują ciszy, aby się skoncentrować,

- są niezwykle refleksyjne (lubią dużo myśleć),

- są niezwykle samoświadome (znają siebie, jak własną kieszeń),

- potrzebują więcej czasu na podejmowanie decyzji

- czują się najbardziej komfortowo, będąc w odosobnieniu,

- nie przepadają za pracą w grupie,

- wolą komunikować się pisemnie niż rozmawiać,

- łatwo ulegają zmęczoniu, przebywając w grupie lub tłumie,

- nie zawierają wielu przyjaźni, ale są bardzo blisko z tymi przyjaciółmi,

- używają potęgi swojej wyobraźni, aby rozwiązać problem

- “wycofują się do własnego umysłu”, aby odpocząć i naładować baterie.

By przekonać się, czy jesteś introwertykiem (choć zapewne już to wiesz) możesz skorzystać z testu poniżej (w języku angielskim):

Sapa Project

Przyczyny introwersji.

Neurobiolodzy nie wiedzą, czy istnieje konkretna przyczyna introwersji, czy ekstrawersji. Wiedzą natomiast, że mózgi obu typów osobowości działają nieco inaczej. Odkryli oni, że introwertyk ma większy przepływ krwi do płata czołowego niż ekstrawertyk. Ta część mózgu pomaga zapamiętywać rzeczy, rozwiązywać problemy i planować z wyprzedzeniem.

Mózg introwertyka również reaguje inaczej na dopaminę niż mózg ekstrawertyka. To neurotransmiter, który aktywuje tę część mózgu, która odpowiada za odczuwanie przyjemności. Introwertyk i ekstrawertyk mają taką samą ilość tego neurotransmitera, ale mózg ekstrawertyka odczuwa ekscytację dzięki aktywacji tej części mózgu. Z drugiej strony introwertyk po prostu czuje się wyczerpany przy większej aktywności tej części mózgu.

Typy introwertyków.

Bycie introwertykiem nie oznacza „wszystko albo nic” dla twojej osobowości. Psychologowie uważają introwertyków za zawsze znajdujących się gdzieś na skali pomiędzy. Niektórzy ludzie są bardziej introwertyczni niż inni. Inni ludzie mieszczą się w samym środku skali. Nazywa się ich ambiwertami.

Introwertycy zwykle mają kilka ekstrawertycznych cech zmieszanych z introwertycznymi. Istnieje wiele sposobów bycia introwertykiem. Jedno z badań wskazuje, że introwertycy zazwyczaj należą do jednego z czterech podtypów:

- społeczny introwertyk to “klasyczny” typ introwertyka. Lubią oni małe grupy i ciche otoczenie i stronią od tłumów.

- myślący introwertyk to marzyciel spędzający dużo czasu w swoich myślach i mający niezwykle kreatywną wyobraźnię.

- niespokojny introwertyk to ktoś, kto szukają odosobnienia nie tylko dlatego, że to lubią, ale także dlatego, że często czują się skrępowani lub nieśmiali w towarzystwie ludzi.

- powściągliwy introwertyk myśli, zanim zacznie działać. Raczej nie podejmie decyzji pod wpływem kaprysu. Zwykle podjęcie działań zajmuje mu więcej czasu.

Twój introwertyczny sposób bycia może zmieniać się z czasem, a także w różnych sytuacjach. Jest mało prawdopodobne, że zmienisz się z introwertyka w ekstrawertyka., ale możliwe jest, że staniesz się mniej lub bardziej introwertyczny, w zależności od tego, co dzieje się w twoim życiu.

Ponadto, istnieją bardzo skuteczne narzędzia do kształtowania cech osobowości, które mogą Ci pomóc zreformować niektóre z nich, a inne wzmocnić, według Twojego uznania. To jak pomogły one mnie, opisałem w linku w kolorze żółtym u góry tej strony. Poniżej opisuję pokrótce, jak mogą one przekuć introwertyzm w siłę.

Introwertyk na subliminalach-przekuć potencjał w siłę.

Introwertyk posiada cechy, które są przydatne w specyficznym kontekście, takim jak praca indywidualna, twórczość artystyczna, czy architektura, natomiast trudniej jest mu/jej “odnaleźć się” w kontekście społecznym, jako członek większego zespołu bądź jako lider. Nie znaczy to jednak, że osoba introwertyczna nie nadaje się do pracy zespołowej bądź przewodzenia grupie, a tylko, że potencjał ten może być blokowany bądź jest ograniczany przez cechy introwertyczne.

Nie znaczy to też, że cechy te należy zmienić bądź wyeliminować, a jedynie to, że można odblokować swój potencjał pomimo tych cech, a nawet wykorzystać te właśnie cechy do jego realizacji.

Możliwości, jakie dają nam subliminale, są ogromne, a korzystać może z nich każdy, bez względu na typ osobowości, gdyż dzięki nim mamy możliwość bezpośredniego wpływu na naszą podświadomość, a ta jest dużo potężniejsza niż nasz typ osobowości. Przekonałem się o tym kilka lat temu, gdy zacząłem korzystać z tej technologii, a moje cechy introwertyczne stały się moją nową siłą w kontekście społecznym i relacjach międzyludzkich.

Tutaj opisuję sposób działania tej technologii.

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. MyMindTalk.com